Ogłoszenia parafialne Niedziela – XXVI zwykła 25.09.2022

  24 września 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – XXVI zwykła 25.09.2022

 

 1. Szkoła imienia św. Królowej Jadwigi w Niechobrzu przygotowuje sztandar na swój jubileusz. Po Mszach dziś odbywa się u nas kwesta na zakup sztandaru. Dyrekcja z gronem pedagogicznym, rada rodziców i uczniowie wyrażają wdzięczność wszystkim ofiarodawcom.
 2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Witalec, Pociask, Chmiel, Chmiel, Dąbrowski, Rak, Dziadosz, Hardyl, Hardyl, Pisarek.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 4. Święto Archaniołów Bożych: Michała, Gabriela i Rafała wypada w czwartek. Solenizantom życzymy łask przez przyczynę świętych patronów. Szczególnie polecamy modlitwie i życzliwości w tym dniu ks. Rafała naszego wikariusza. Niech błogosławieństwo, pokój i radość nieustannie wypełniają serce w kapłańskiej posłudze.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy świętej wieczornej.
 6. Zbiórka elektrośmieci odbędzie się na parkingu na wprost dzwonnicy w czwartek 29 września. Elekrośmieci można przywozić w tym dniu w godzinach od 11.00 – 13.00.
 7. W I sobotę księża udadzą się do chorych od 8.30. Wieczorem trwamy na Adoracji w uwielbieniu po Mszy świętej do Apelu Jasnogórskiego. Jeśli nie będzie deszczu pójdziemy na modlitwę różańcową na początek nabożeństw październikowych na dróżki radosne do parku.
 8. W przyszłą niedzielę przypada odpust ku czci św. Franciszka – drugiego patrona naszej parafii. Posługę słowa będzie pełnił ks. Mateusz Mycek – wikariusz z parafii w Trzebownisku. Uroczysta suma z procesją wokół kościoła o 11.30. O niesienie feretronu św. Franciszka w czasie procesji proszę braci z róży św. Maksymiliana a kopii obrazu MBNP siostry z róży MB Dobrej Rady.
 9. Ze względu na odpust nie będzie rano zmiany tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
 10. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o 16.30 po nim Msza święta z kazaniem odpustowym.
 11. Po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.30 błogosławieństwo indywidualne dzieci.
 12. W tym tygodniu do wieczności odszedł ś.p. Krzysztof Rzepka l. 72. Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen