Ogłoszenia parafialne – Uroczystość poświęcenia kościoła 29.10.2023 r.

28 października 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość poświęcenia kościoła
29.10.2023 r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Przez przyczynę Maryi dziękujemy Bogu za budowniczych, ofiarodawców, wszystkich troszczących się o nasz wspólny dom.
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Rebiziak, Chmiel, Jarosz, Stochla, Jarosz, Ziobro, Rałowski, Jaksan, Wilusz, Chmiel.
  3. Dziś przed Mszą świętą wieczorną o 16.30 nabożeństwo różańcowe. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. W poniedziałek o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy dzieci i młodzież z naszych szkół.
  4. We wtorek możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych od godziny 17.00
  5. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych: 7.30, 9.30, 11.30. Msza św. popołudniowa o godz. 14.00 po niej procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Przy wejściu na cmentarz odbędzie się kwesta do puszek przeznaczona na cele formacyjne naszej Oazy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel. W tym dniu jest odpust w Zabierzowie. Suma odpustowa o godz. 11.00
  6. Z tyłu wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Koperty z wypominkami możemy składać codziennie u pana Kościelnego w zakrystii. Przez cały listopad po Mszach świętych w codziennej koronce do Bożego Miłosierdzia będziemy polecać ich
  7. W czwartek Dzień Zaduszny - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00 – w kaplicy na cmentarzu i w kościele parafialnym o godz.: 9.30 i 18.00.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek miesiąca od godz. 10.30 do Mszy wieczornej
  9. W I czwartek miesiąca spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 18.00
  10. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
  11. W I sobotę miesiąca kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.30. Po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski i Wieczór Uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim.
  12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
  13. Msze św. gregoriańskie za śp. Adama Świetlik będą odprawione w parafii MB Fatimskiej w Węgorzewie w dniach 10.11 – 9.12. 2023 r.; Msze św. za śp. Helenę Kowalską będą oprawiane w Pieniężnie w dniach 1 - 30.11.2023 r.
  14. (9.30, 11.30) Po błogosławieństwie ogólnym zapraszamy dzieci do błogosławieństwa indywidualnego.