Ogłoszenia parafialne VI Niedziela zwykła – 11.02.2024 r.

10 lutego 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

VI Niedziela zwykła - 11.02.2024 r.

1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet. Módlmy się o liczne i owocne przeżywanie rekolekcji i Wielkiego Postu.
  2. Grupa Misteryjna planuje wystawić kolejną edycję Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu w niedzielę palmową. Osoby chcące przyłączyć się do Grupy Misteryjnej są proszone na spotkanie dziś o godz. 18:00 w salce kominkowej. Zaproszenie dotyczy głównie młodzieży starszej i dorosłych. Prosimy również aby osoby które mają strój, a nie będą brały już udziału o zwrócenie go.
  3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na poniedziałek wieczór i sobotę rano prosimy rodziny: Rak, Rak, Rak, Dryja, Rak, Rak, Chmiel, Rykała Rykała.
  4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. W środę popielcową rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Jacek Szczęch - proboszcz parafii MBNP w Załężu. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00, 9.30 (szkolna), 15.00 i 18.00. Składka w czasie Mszy dla rekolekcjonisty w podziękowaniu za posługę.
  6. W czasie rekolekcji Msze poranne z nauką ogólną od środy do soboty będą o godz. 8.00, wieczorne o 18.00, Msza św. dla dzieci w środę o 9.30 dla starszych i chorych w sobotę o 9.30. Prosimy o zainteresowanie się w sąsiedztwie czy ktoś nie potrzebuje podwiezienia na tą Mszę do kościoła.  Nauki stanowe dla kobiet w środę o 19.00 a dla mężczyzn w czwartek o 19.00. Spotkanie z młodzieżą w czasie drogi krzyżowej w piątek o 20.00. Po drodze krzyżowej poświęcenie i nałożenie krzyży dla kandydatów do bierzmowania. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Program rekolekcji udostępniony jest na naszych stronach internetowej i fb a także w gablocie.
  7. Zdrapki z postanowieniami na każdy dzień wielkiego postu można nabyć po każdej Mszy świętej w środę popielcową za dowolną ofiarą. Ofiary przy tej okazji składane do puszek zostaną przekazane poszkodowanym parafianom po spalenia domu.
  8. Poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom z klas III przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w czasie Mszy świętej szkolnej w środę o 9.00.
  9. Dorosłych uzdolnionych muzycznie zapraszamy na zajęcia wokalne – warsztatowe prowadzone przez instruktorów muzycznych Karolinę i Dariusza Kusaków w naszym domu rekolekcyjnym w piątek wieczorem i w sobotę przez cały dzień. Zapisy w zakrystii lub przez email domu do najbliższej środy. Celem warsztatów jest przygotowanie i włączenie się do naszego chóru parafialnego. Zajęcia będą opłacone z przez parafię.
  10. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek po rannej Mszy ok. 9.00, o 15.00, 0 17.30 i o 20.00 dla młodzieży.
  11. Ogólnopolska kościelna akcja Caritas pomocy Ukrainie przypada na I niedzielę Wielkiego Postu. Składka do puszek po Mszach świętych przeznaczona będzie na ten cel.
  12. Uroczyste włączenie nowych ministrantów do LSO odbędzie się w czasie Mszy świętej o 9.30 w niedzielę.
  13. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.30. Po nabożeństwie Msza święta bez kazania.
  14. Apostolstwo Dobrej Śmierci będzie miało swoje spotkanie w następną (3 środę) po Mszy świętej wieczornej w bibliotece.
  15. (9.30, 11.30) Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa.
  16. Do wieczności odszedł śp. Józef Król l. 75. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Amen.