Ogłoszenia parafialne VII Niedziela Wielkanocna 29.05.2022 r. Wniebowstąpienie Pańskie

28 maja 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

VII Niedziela Wielkanocna 29.05.2022 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś I Komunia święta dzieci z klas 3 naszych szkół. Dziękujemy Rodzicom komunijnym za wystrój kościoła i ufundowany dar ołtarza w postaci 3 czerwonych ornatów. Bóg zapłać. Rodzinom życzymy spokojnych i radosnych spotkań z okazji przyjęć komunijnych a dzieciom miłości do Pana Jezusa Eucharystycznego i częstego przyjmowania Go w Komunii Świętej.
  2. Przed nami biały tydzień. Do najbliższej soboty prosimy, aby po cztery przednie ławki zostawić wolne dla dzieci komunijnych.
  3. Nabożeństwo majowe dziś o 16.30, w tygodniu po Mszach świętych wieczornych.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Jutro wieczorem i w sobotę rano prosimy rodziny: Ceglarz, Nobis, Baran, Pasierb, Baran, Pączek, Kochan, Turoń, Ceglarz, Nowak.
  5. Próba chóru w środę po nowennie.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu cały dzień od Mszy świętej rannej do wieczornej. Spędźmy z Panem Jezusem chociaż jedną godzinę w miesiącu na adoracji.
  7. W I piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii wynagradzającej.
  8. W I sobotę księża udadzą się do chorych od 8.30.
  9. W sobotę wieczór uwielbienia rozpoczynamy Mszą świętą o 18.00, następnie różaniec i prowadzona adoracja do 21.00. Jest to wieczór czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do licznego udziału w uwielbieniu Pana.
  10. W sobotę nasi Ministranci i Oaza z księżmi wikariuszami jadą do Krakowa na wyjazd integracyjno – rekreacyjny. Życzymy im radosnych wrażeń.
  11. W sobotę w katedrze odbędą się święcenia kapłańskiego o godz. 10.00 - pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o nowo wyświęconych kapłanach.
  12. W przyszłą Niedziele – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
  13. Piknik Rodzinny odbędzie się w przyszłą niedzielę od godz. 14.30 przy Szkole Podstawowej nr i w Niechobrzu. Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców oraz Lokalny Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu serdecznie zapraszają do udziału. Na uczestników Pikniku czekają niespodzianki i liczne atrakcje.
  14. Trwają zapisy na turnusy wakacyjne dla dzieci i młodzieży – na Oazy, turnusy KSMu i LSO. Po informacje szczegółowe i zgłoszenia na wyjazd należy kierować się do naszych księży wikariuszy.
  15. Panów rejonowych prosimy o zgłaszanie osób do Parafialnego Zespołu Caritas u Pana kościelnego w zakrystii podając do osoby z rejonu numer telefonu do kontaktu.