Ogłoszenia parafialne XII Niedziela zwykła, 25.06.2023 r.

24 czerwca 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

XII Niedziela zwykła, 25.06.2023 r.

1. Za pomalowanie ławek przy ołtarzu polowym dziękujemy Panom: S. Skibie, H. Rykale, J. Budzie, Z. Mące, S. Płonce, T. Kwaskowi, T. Borowskiemu, D. Lantenszlegerowi .
  2. Dziś przeżywamy Jubileusz 50 lecia Kapłaństwa Czcigodnego Ks. Prałata Jana. Jubilatowi dziękujemy za ofiarną służbę w naszej parafii przez 32 lata i życzymy zdrowia po najdłuższe lata oraz radości z owoców swojej posługi duszpasterskiej. Szczęść Boże. Sumie będzie przewodniczył ks. Jubilat. Po zakończonej liturgii będzie okazja do składania życzeń przez delegacje i osoby indywidualne. Wszyscy są zaproszeni na poczęstunek do altany przygotowany prze nasze Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką. W czasie poczęstunku będzie przygrywać orkiestra dęta z Mogielnicy.
  3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Nalepa, Pawłowski, Migut, Mazur, Chmiel, Lis, Matkiewicz, Szczypek, Dygoń, Byczek.
  4. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowych w I niedzielę Lipca. Poprzedzi je renowacja misji świętych prowadzona przez ks. Macieja Kucharzyka MS. Przygotowanie rozpoczniemy od środy 28 czerwca Mszą świętą o 18.00. Szczegółowy program podany jest w gablocie i na stronie parafii i fb.
  5. Uroczystość świętych Piotra i Pawła przypada w czwartek. Odpust w zgłobniu. Suma o godz. 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona na „Świętopietrze”.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
  7. Dzień spowiedzi misyjnej w piątek od 8.00-9.00 oraz od 16.00 – 18.00
  8. Księża odwiedzą w domach obłożnie chorych od 8.30 z racji I soboty miesiąca.
  9. Msza święta misyjna dla chorych i starszych z przyjęciem Sakramentu Namaszczenia w sobotę o 9.00
  10. Spotkanie z Misjonarzem dla dzieci szkolnych w sobotę o 11.00 w kościele
  11. Wieczorem rozpoczynamy uroczystości odpustowe ku czci MBNP. Msza święta z procesją różańcową po dróżkach radosnych o 18.00. Koncert pieśni Maryjnej z wystawą Ikon Madonny Podkarpacia o 19.30 przy ołtarzu polowym.
  12. Uroczystości odpustowe z zakończeniem renowacji misji: 7.30, 11.30, 16.30. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym z udziałem pielgrzymów o 11.30. Ze względu na możliwość spowiedzi dla przybywających pielgrzymów nie będzie Mszy świętej o 9.30.
  13. Zmarła śp. Helena Kowalska l. 74. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju. Amen