Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela zwykła, 23.07.2023 r.

22 lipca 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

XVI Niedziela zwykła, 23.07.2023 r.

1. Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie  pojazdów. W tym dniu możemy złożyć ofiary do puszek na misje w ramach akcji „1 grosz od kilometra”. Z tych funduszy zostaną zakupione potrzebne pojazdy dla misjonarzy.
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Kogutek, Srokowska, Cieśla, Stachowicz, Pietrucha, Chmiel, Panek, Nawrot, Urban, Chudzicka
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00
  4. W związku z organizacją rajdu rzeszowskiego 10 sierpnia nastąpi zmiana organizacji ruchu w Niechobrzu w godzinach 14.30 – 21.00. Szczegóły na plakatach.
  5. Duszpasterstwo młodzieży organizuje w sobotę, 5 sierpnia br. spotkanie w Rzeszowie dla młodzieży w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie. Zapraszamy młodzież ale także rodziny na te spotkania. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie mlodziez.rzeszow.pl. Zapisy w zakrystii do 31 lipca.
  6. Zapraszamy do udziału w 46. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Matko Kościoła, prowadź!”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli możemy przeczytać artykuł „ Radość Jubileuszu” o naszym odpuście parafialnym.
  8. (9.30, 11.30) Zapraszamy dzieci do indywidualnego błogosławieństwa.
  9. W poniedziałek o godz. 16.00 odbędzie się pogrzeb + Heleny Szkaradnik lat 78. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.