Ruch Domowy Kościół

ikona

"Maryjo, Matko Nieustającej Pomocy!
Stajemy przed Tobą jako wspólnota Kręgu Domowego Kościoła.
Dziś w tym uroczystym dniu dla nas i całej naszej parafii
oddajemy Tobie nasz Krąg i każdą rodzinę z osobna!
MARYJO!
Opiekuj się nami, prowadź nas i posługuj się nami.
Pragniemy być narzędziem w Twoich rękach dla doskonalenia tego,
czego TY pragniesz przez nas dokonać.
Maryjo, pragniemy przyjąć dziś za patrona naszego Kręgu
Twojego umiłowanego sługę Jana Pawła II."

Tymi słowami, dnia 19.02.2006r. Krąg Domowego Kościoła z Niechobrza zawierzył się Maryi Niepokalanej i przyjął za patrona Sługę Bożego Jana Pawła II.

zawierzenie

Krąg Domowego Kościoła to gałąź rodzinna polskiego ruchu odnowy posoborowej "Światło-Życie", założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy w sobie charyzmaty Ruchu "Światło-Życie" i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notore - Dame (END), od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.
Podstawowym miejscem formacji w Domowym Kościele jest rodzina, a podstawowym elementem struktury organizacyjnej DK kręgi rodzin. Krąg tworzy 4 - 7 małżeństw, które z pomocą kapłana - doradcy duchowego pragną wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła.

Budowanie jedności w małżeństwie i rodzinie służą tzw. zobowiązania:
• - modlitwa osobista, małżeńska i rodzinna
• - spotkania ze Słowem Bożym
• - dialog małżeński
• - reguła życia (systematyczna praca nad sobą, swoim małżeństwem i rodziną)
• - uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych.

54

Nasz krąg powstał trzy lata temu po rekolekcjach ewangelizacyjnych, jakie miały miejsce w naszym domu rekolekcyjnym. Przez rok prowadzili nas animatorzy z Rzeszowa. Teraz radzimy już sobie sami. Co miesiąc mamy spotkania w naszych domach, w których uczestniczy ks. proboszcz. Rozważamy Słowo Boże, modlimy się razem, dzielimy życiem, doradzamy sobie nawzajem. Dzięki temu jesteśmy sobie bliscy, jak jedna dobra rodzina.
Czuliśmy potrzebę dzielenia się tym co przeżywamy, dlatego podjęliśmy się zorganizowania w naszej szkole rekolekcji ewangelizacyjnych dla naszej parafii. Liczymy, że owocem tego wydarzenia będą nowe Kręgi Domowego Kościoła.