Ruch Światło-Życie

oaza_foska_2Wspólnota Ruchu Światło-Życie istnieje w parafii od 1993 roku. Przez ten czas wiele osób uczestniczyło w spotkaniach na parafii i rekolekcjach wakacyjnych, co sprawiło, że mamy osiemnastu animatorów krzyżowych, choć nie wszyscy posługują. Obecnie nasza grupa liczy ok. 90 osób (młodzież gimnazjum i szkół średnich). Prócz uczestników z Niechobrza formują się u nas także młodzi ze Zgłobnia oraz Boguchwały. Nasze spotkania rozpoczynają się w każdy piątek Mszą świętą z ludem. Następnie zbieramy się na wspólnej modlitwie oraz śpiewie.

Nie brakuje także czasu na spotkania w małych grupach będących podstawą formacji w Ruchu Światło-Życie. Ważnym zadaniem, jakie stawia sobie nasza wspólnota jest ewangelizacja prowadzona wśród mieszkańców naszej parafii. oazaDlatego też podczas świąt i uroczystości służymy śpiewem oraz posługą przy ołtarzu, gdyż wielu chłopców łączy bycie członkiem Oazy z byciem ministrantem (co jest zresztą zgodne z wizją założyciela Ruchu Światło-Życie, księdza Franciszka Blachnickiego). Prócz tego od kilkunastu lat Oaza naszej Parafii prowadzi w Wielkim Poście ewangelizacyjne piątkowe drogi krzyżowe rozpoczynające się o 20:00, na które z roku na rok przychodzi coraz więcej osób nie tylko z Niechobrza, ale też okolicznych miejscowości.

Do innych naszych aktywności należy zaliczyć także organizację corocznego różańca misyjnego w tygodniu misyjnym, czuwań lub pantomim z okazji wspomnienia błogosławionej Karoliny Kózki, Dnia Niepodległości, czy rocznicy śmierci błogosławionego Jana Pawła II, a także uczestnictwo w organizowanych co roku pod koniec sierpnia drogach krzyżowych o trzeźwość w naszej parafii.

Dbając o rozwój duchowy innych nie zapominamy także o własnym. Dowodem tego jest stworzenie po raz pierwszy w tym roku formacji osób uczestniczących w rekolekcjach II i III o Oazy Nowego Życia a także istniejącej od dwóch lat formacji starszych animatorów.